Grupa parafialna

LEGION MARYI

Legion Maryi – Katolicki Ruch Apostolstwa Świeckich działający pod przewodnictwem duchowym kapłanów. Powstał 7-ego września w 1921r. W Dublinie stolicy Irlandii. Założycielem był Irlandczyk Frank Duff. Do Polski L.M. dotarł po raz pierwszy w 1948r. Założył go Anatol Kaszczuk więzień obozu w Kozielsku. Pierwsze prezydium powstało w Ostródzie a następne w Lublinie. W 1949r.za pozwoleniem Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego, Legion Maryi powstał w Warszawie. Nie długo potem tak jak wszystkie Stowarzyszenia katolickie musiał zawiesić swoją działalność. Dopiero w latach 80-tych mógł L.M. powrócić . Podczas 302 zebrania plenarnego, konferencji Episkopatu Polski 25-26 czerwca. W 1999r. w Częstochowie powołano opiekuna L. M. Bp. Romana Marcinkowskiego z Płocka, i kierownika duchowego ks. dra Janusza Węgrzeckiego, którzy to przewodniczą do chwili obecnej. Na życzenie Papieża Jana Pawła II, L.M. w Polsce rozszerzył swoją działalność. Wielokrotnie otrzymał błogosławieństwo od św. Jana Pawła II, a także od Papieża Benedykta XVI i obecnego Franciszka.

W parafii Pierzchnica, za pozwoleniem ks. Proboszcza Mariana Gawinka, Prezydium L. M. Powstało 2-ego października założone przez ks. Rafała Cudziło, jako opiekuna duchowego Komicjom Tarnobrzeg Diecezji Sandomierskiej, i obecnie Kieleckiej.

L M. – to służba Maryi Niepokalanej, a także i służba drugiemu człowiekowi.
W naszej parafii służbę tę podjęło 14 członków aktywnych i 18-tu wspierających.Opiekunem duchowym jest obecnie ks. Adam a jako zarząd to; prezydent, wiceprezydent, sekretarz i skarbnik. Zebrania odbywają się raz w tygodniu, w tym są to; modlitwy wstępne z cząstką różańca św. Katena – to jest, „Magnifikat” i modlitwy końcowe. Są także podejmowane prace na rzecz Kościoła.
Siedem lat temu powstała Kuria w Chmielniku, która tworzy kilkanaście prezydium włącznie, z naszym. Zebrania w Kurii odbywają się raz w miesiącu, w którym to uczestniczą zarządy prezydium. Zarząd Kurii raz w miesiącu w Komicjum Tarnobrzeg, a Komicjum raz w miesiącu w Regii w Lublinie.
Wszyscy członkowie jako jedna rodzina modlitewna na rzecz kościoła zapraszają chętnych o włączenie się do Apostolatu L. M.