IV Niedziela Wielkanocna

In Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna

1. W poniedziałek w Polsce jest obchodzony dzień męczeństwa duchowieństwa Polskiego. 29 kwietnia przypada święto świętej Katarzyny Sieneńskiej dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  2. Intencja modlitwie powszechnej na miesiąc maj. Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.
  3. 1 maja w środę przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. W środę rozpoczynamy miesiąc maj w naszym kraju jest to miesiąc najpiękniejszy. Całe jego piękno ofiarujemy Maryi naszej Matce i Królowej. W miesiącu maju gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościołach każdego dnia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i śpiewamy litanie do Matki Bożej i też śpiewamy Maryjne pieśni oczekując by nam wskazała najprostszą drogę do Jezusa. Gromadzimy się też przy przydrożnych kapliczkach by wysławiać modlitwą i pieśnią Maryję. Przyozdabiamy pięknie krzyże oraz figury Matki Bożej. Nabożeństwo majowe w dni powszednie będzie sprawowane o godzinie 18:00 a w niedzielę nabożeństwo majowe o godzinie 16:15 i po nabożeństwie Msza święta. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach młodzież dzieci i starszych. 2 maja w czwartek przypada wspomnienie obowiązkowe św. Atanazego biskupa i doktora kościoła. 3 maja w piątek obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę o godzinie 8:00, 10:00, 12:00, o godzinie 15:00 w Strojnowie i o godzinie 16:30. 4 maja w sobotę przypada wspomnienie obowiązkowe św.Floriana, męczennika patrona strażaków.
  4. 3 maja w piątek przypada pierwszy piątek miesiąca spowiedź będzie na każdej Mszy świętej. Każdy pierwszym piątek miesiąca jest dniem solidarności modlitwy i ofiary na rzecz naszych misjonarzy i misjonarek z diecezji kieleckiej. 4 maja w sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca Msza święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godzinie 18:15 a po Mszy świętej różaniec.
  5. Kościół w Polsce zgodnie z wieloletnią tradycją zachowuje i kontynuuje zwyczaj poświęcania pól w okresie wzrostu i dojrzewania roślin przynoszących potrzebne człowiekowi pożywienie. Liturgia poświęcenia pól ma na celu najpierw uwielbienie Boga zadzieło stworzenia i za to że swoją opatrznością ją ubogaca. Bóg dał ludziom ziemię aby czynili ją sobie poddaną. Poświęcenie pól 3 maja pierwszy kapłan od godziny 16:00 Holendry,Czarna Ujny. Drugi kapłan Osiny o godzinie 17:30. W przyszłą niedzielę poświęcenie pól pierwszy ksiądz od godziny 17:30 Lizawy, Gumienice, Towarzystwo, Straszniów. Drugi ksiądz Podlesie od godziny 14:30 Nowa Droga a po Mszy świętej w kaplicy poświęcenie pól w Strojowi i Podlesiu.
  6. Ostatnio pracowali przy porządkowaniu placu przy domu parafialnym panowie w poniedziałek: Zbigniew Osman pracował koparką, Andrzej Łopatowski, Jarosław Stawiarz, Jarosław Gałka, Bogdan Bracichowicz, Tomasz Armański koparką małą,Henryk Kwaśniewski. We wtorek pracowali: Jarosław Stawiarz, Bogdan Bracichowicz, Sławomir Rajek, Robert Rajek, Mikołaj Kwaśniewski, Henryk Kwaśniewski i Andrzej Łopatowski. Panu Piotrowi Nowakowi z Ujen dziękuję za przywiezienie ziemi na plac parafialny.
  7. Kościół sprzątały następujące osoby mieście Teresa Miszczyk, Miszczyk Karolina, Tomaszewska Daria, Buras Joanna, Buras Łukasz, Buras Zuzanna razem złożyli ofiarę 40 zł.Bóg zapłać. Zapraszamy do sprzątania kościoła w sobotę na godzinę 9:00 mieszkańców Osin od numeru 10 do 20.
  8. Nastąpiła zmiana godziny sakramentu bierzmowania. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w sobotę 22 czerwca o godzinie 10:00 czyli godzinę wcześniej.